Bourns Inc. 4306R-102-182LF
4306R-102-182LF picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-182LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 1.8K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-182LF.pdf
Availability of 4306R-102-182LF
QUANTITY
4306R-102-182LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-182LF
Internal Part NumberEIS-4306R-102-182LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-182LF
Related Links4306R-1, 4306R-102-182LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-182LF Details Description
Related parts for 4306R-102-182LF
IC MUX QUAD 2INPUT LV 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
IC DEMUX/DECODER UNIV 24-CERPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ANALOG INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI/SRL 24TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf