Bourns Inc. 4306R-102-184
4306R-102-184 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-184
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 180K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-184.pdf
Availability of 4306R-102-184
QUANTITY
4306R-102-184 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-184
Internal Part NumberEIS-4306R-102-184
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-184
Related Links4306R-, 4306R-102-184 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-184 Details Description
Related parts for 4306R-102-184
AUTO-MAN-OFF datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 600A 2TOWER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
BOX S STEEL 11.36"L X 10.24"W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf