Bourns Inc. 4306R-102-330
4306R-102-330 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-330
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 33 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-330.pdf
Availability of 4306R-102-330
QUANTITY
4306R-102-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-330
Internal Part NumberEIS-4306R-102-330
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-330
Related Links4306R-, 4306R-102-330 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-330 Details Description
Related parts for 4306R-102-330
CONVERTER DC/DC 5V 50W OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 15K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 20W datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf