Bourns Inc. 4308H-101-472
4308H-101-472 picture photo
Mfg. Part Number
4308H-101-472
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-101-472.pdf
Availability of 4308H-101-472
QUANTITY
4308H-101-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-101-472
Internal Part NumberEIS-4308H-101-472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-101-472
Related Links4308H-, 4308H-101-472 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-101-472 Details Description
Related parts for 4308H-101-472
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 75 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 65POS SMD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf