Bourns Inc. 4308H-102-102LF
4308H-102-102LF picture photo
Mfg. Part Number
4308H-102-102LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-102-102LF.pdf
Availability of 4308H-102-102LF
QUANTITY
4308H-102-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-102-102LF
Internal Part NumberEIS-4308H-102-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-102-102LF
Related Links4308H-1, 4308H-102-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-102-102LF Details Description
Related parts for 4308H-102-102LF
TERMINAL TURRET SINGLE .141" L datasheet.pdf
CONN SPRING 2POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 20POWERSO datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROCESSORS 40LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
BS II HDR SNGL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf