Bourns Inc. 4308H-102-153
4308H-102-153 picture photo
Mfg. Part Number
4308H-102-153
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-102-153.pdf
Availability of 4308H-102-153
QUANTITY
4308H-102-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-102-153
Internal Part NumberEIS-4308H-102-153
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-102-153
Related Links4308H-, 4308H-102-153 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-102-153 Details Description
Related parts for 4308H-102-153
KEY FOB ABS BLK 2.84"L X 2.03"W datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 60WBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 20POS 100'SF datasheet.pdf