Bourns Inc. 4308H-102-183LF
4308H-102-183LF picture photo
Mfg. Part Number
4308H-102-183LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-102-183LF.pdf
Availability of 4308H-102-183LF
QUANTITY
4308H-102-183LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-102-183LF
Internal Part NumberEIS-4308H-102-183LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-102-183LF
Related Links4308H-1, 4308H-102-183LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-102-183LF Details Description
Related parts for 4308H-102-183LF
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC CONV A/D 16B 2CH DIFF 16SSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 120/240VAC CHAS datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCESSETHERLINX, TX/4 + CWDM-SM1 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS TERM BLOCK datasheet.pdf
8200UF 16V 18X40MM 105C 10000H datasheet.pdf