Bourns Inc. 4308H-102-331LF
4308H-102-331LF picture photo
Mfg. Part Number
4308H-102-331LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-102-331LF.pdf
Availability of 4308H-102-331LF
QUANTITY
4308H-102-331LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-102-331LF
Internal Part NumberEIS-4308H-102-331LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-102-331LF
Related Links4308H-1, 4308H-102-331LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-102-331LF Details Description
Related parts for 4308H-102-331LF
IC REG LDO 2.85V 0.15A 5USMD datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 0.4X2MM 4.7" datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE48 M40 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf