Bourns Inc. 4308H-102-391
4308H-102-391 picture photo
Mfg. Part Number
4308H-102-391
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308H-102-391.pdf
Availability of 4308H-102-391
QUANTITY
4308H-102-391 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308H-102-391
Internal Part NumberEIS-4308H-102-391
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308H-102-391
Related Links4308H-, 4308H-102-391 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308H-102-391 Details Description
Related parts for 4308H-102-391
FILTER FOR DSV80 PACK OF 10 PCS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7685 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN UNINS RING 300-350MCM #1/2 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
MICRO 25C P /11 WHT 36" NI datasheet.pdf
MICRO 21C P 3" WHT FLOAT datasheet.pdf