Bourns Inc. 4308M-102-101
4308M-102-101 picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-101
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-101.pdf
Availability of 4308M-102-101
QUANTITY
4308M-102-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-101
Internal Part NumberEIS-4308M-102-101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-101
Related Links4308M-, 4308M-102-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-101 Details Description
Related parts for 4308M-102-101
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
MTG.BRACKET D-77155 PACK OF 10 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 25 M 18' RBW datasheet.pdf
IC CONVERTER DC-DC 2A 8TSSOP datasheet.pdf