Bourns Inc. 4308M-102-101
4308M-102-101 picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-101
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-101.pdf
Availability of 4308M-102-101
QUANTITY
4308M-102-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-101
Internal Part NumberEIS-4308M-102-101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-101
Related Links4308M-, 4308M-102-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-101 Details Description
Related parts for 4308M-102-101
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A LOSIDE TO220-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
M8 CONN, 3 WIRE, R/A, 2M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
820UF 400V 40X50MM 85C 5000H datasheet.pdf