Bourns Inc. 4308M-102-243LF
4308M-102-243LF picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-243LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-243LF.pdf
Availability of 4308M-102-243LF
QUANTITY
4308M-102-243LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-243LF
Internal Part NumberEIS-4308M-102-243LF
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-243LF
Related Links4308M-1, 4308M-102-243LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-243LF Details Description
Related parts for 4308M-102-243LF
IC XDCP QUAD 4X50K EE 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CHIPSET COOLER CU #1 6500 RPM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
RES 56.01 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADSL DRIVER/RX 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
ADAPTER M/M TNC 18GHZ datasheet.pdf