Bourns Inc. 4308M-102-331
4308M-102-331 picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-331
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-331.pdf
Availability of 4308M-102-331
QUANTITY
4308M-102-331 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-331
Internal Part NumberEIS-4308M-102-331
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-331
Related Links4308M-, 4308M-102-331 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-331 Details Description
Related parts for 4308M-102-331
TRANSFORMER PULSE 22MH 10.6DCR datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 10A SPM27-BA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214AC datasheet.pdf