Bourns Inc. 4308M-102-362LF
4308M-102-362LF picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-362LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-362LF.pdf
Availability of 4308M-102-362LF
QUANTITY
4308M-102-362LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-362LF
Internal Part NumberEIS-4308M-102-362LF
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-362LF
Related Links4308M-1, 4308M-102-362LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-362LF Details Description
Related parts for 4308M-102-362LF
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 14V 20W datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA 60" RG-58 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W 12V 1.25A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 710MM datasheet.pdf