Bourns Inc. 4308M-102-391
4308M-102-391 picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-391
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-391.pdf
Availability of 4308M-102-391
QUANTITY
4308M-102-391 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-391
Internal Part NumberEIS-4308M-102-391
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-391
Related Links4308M-, 4308M-102-391 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-391 Details Description
Related parts for 4308M-102-391
IC AUDIO ATTENUATOR DIG 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 25NS 64QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 284K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TEMP METER LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf