Bourns Inc. 4308M-102-562
4308M-102-562 picture photo
Mfg. Part Number
4308M-102-562
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308M-102-562.pdf
Availability of 4308M-102-562
QUANTITY
4308M-102-562 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308M-102-562
Internal Part NumberEIS-4308M-102-562
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308M-102-562
Related Links4308M-, 4308M-102-562 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308M-102-562 Details Description
Related parts for 4308M-102-562
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT SISO 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 170MA 5 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
RES 90K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf