Bourns Inc. 4308R-101-203
4308R-101-203 picture photo
Mfg. Part Number
4308R-101-203
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-101-203.pdf
Availability of 4308R-101-203
QUANTITY
4308R-101-203 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-101-203
Internal Part NumberEIS-4308R-101-203
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-101-203
Related Links4308R-, 4308R-101-203 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-101-203 Details Description
Related parts for 4308R-101-203
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RECEIVER ECL DIFF 3.3V 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 7000UF 20% 55V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VRT SHLD 6POS AU/SN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf