Bourns Inc. 4308R-101-274LF
4308R-101-274LF picture photo
Mfg. Part Number
4308R-101-274LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-101-274LF.pdf
Availability of 4308R-101-274LF
QUANTITY
4308R-101-274LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-101-274LF
Internal Part NumberEIS-4308R-101-274LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-101-274LF
Related Links4308R-1, 4308R-101-274LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-101-274LF Details Description
Related parts for 4308R-101-274LF
FUSE GLASS 175MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 15V 30W 2.0A datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 88W TO252-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
HI-TEMP,M12,PNP,NC,CONN datasheet.pdf
SLDSW 6A WIRE 1.0 M 79253329 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 400mA 8-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf