Bourns Inc. 4308R-101-821LF
4308R-101-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4308R-101-821LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 820 OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-101-821LF.pdf
Availability of 4308R-101-821LF
QUANTITY
4308R-101-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-101-821LF
Internal Part NumberEIS-4308R-101-821LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-101-821LF
Related Links4308R-1, 4308R-101-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-101-821LF Details Description
Related parts for 4308R-101-821LF
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
LAMP INCANDESCENT 12V 22 SERIES datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 20POS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT25 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.81MM ORG R/A datasheet.pdf