Bourns Inc. 4308R-102-224
4308R-102-224 picture photo
Mfg. Part Number
4308R-102-224
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-102-224.pdf
Availability of 4308R-102-224
QUANTITY
4308R-102-224 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-102-224
Internal Part NumberEIS-4308R-102-224
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-102-224
Related Links4308R-, 4308R-102-224 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-102-224 Details Description
Related parts for 4308R-102-224
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 47PF 1A SMD datasheet.pdf
CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR20B/AE20G/X datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
SET USB LEVEL SHIFT STICK LO PWR datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
LIGHT BAR 660NM RED 8.89X3.81MM datasheet.pdf
RES 423 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf