Bourns Inc. 4308R-102-303
4308R-102-303 picture photo
Mfg. Part Number
4308R-102-303
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-102-303.pdf
Availability of 4308R-102-303
QUANTITY
4308R-102-303 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-102-303
Internal Part NumberEIS-4308R-102-303
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-102-303
Related Links4308R-, 4308R-102-303 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-102-303 Details Description
Related parts for 4308R-102-303
DIODE MODULE 100V 120A HALF-PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS DOUBLE CRIMP datasheet.pdf
IC Z16C35 Z8500 ISCC 68PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL 2MM T/H 8AU datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLUE datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH datasheet.pdf
BOX STEEL 9.84"L X 15.75"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf