Bourns Inc. 4308R-102-392LF
4308R-102-392LF picture photo
Mfg. Part Number
4308R-102-392LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-102-392LF.pdf
Availability of 4308R-102-392LF
QUANTITY
4308R-102-392LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-102-392LF
Internal Part NumberEIS-4308R-102-392LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-102-392LF
Related Links4308R-1, 4308R-102-392LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-102-392LF Details Description
Related parts for 4308R-102-392LF
RES SMD 270 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FERRULE 5/12 ORANGE SV 1=500PCS datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 5.83K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf