Bourns Inc. 4308R-102-823LF
4308R-102-823LF picture photo
Mfg. Part Number
4308R-102-823LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 8SIP
Datasheet Download
4308R-102-823LF.pdf
Availability of 4308R-102-823LF
QUANTITY
4308R-102-823LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4308R-102-823LF
Internal Part NumberEIS-4308R-102-823LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.784" L x 0.085" W (19.92mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4308R-102-823LF
Related Links4308R-1, 4308R-102-823LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4308R-102-823LF Details Description
Related parts for 4308R-102-823LF
CONN RING 90DEG 6AWG #1/4" TIN datasheet.pdf
LENS TRANSPARENT SQUARE RED datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR SN65HVD96 datasheet.pdf
RES 590 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM SHROUD TYPE B22 PCB 2 datasheet.pdf
RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP datasheet.pdf
ATTENUATOR 3 DB DC 40GHZ datasheet.pdf
290UF 12V 9.779X32.664 105C AXI datasheet.pdf