Bourns Inc. 4309R-101-100LF
4309R-101-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-100LF.pdf
Availability of 4309R-101-100LF
QUANTITY
4309R-101-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-100LF
Internal Part NumberEIS-4309R-101-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-100LF
Related Links4309R-1, 4309R-101-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-100LF Details Description
Related parts for 4309R-101-100LF
CONVERTER AC-DC 5V 3A 15 WATT datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .032-.046" .062" datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 24POS datasheet.pdf
MODULE PNEUMATIC FEMALE 2POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS STACK SIDE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM datasheet.pdf
BSSWV380 SPLIT WOVEN .38 450FT datasheet.pdf
BALUN-BPF 1:1 2.5GHZ WIMAX datasheet.pdf