Bourns Inc. 4309R-101-102
4309R-101-102 picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-102
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-102.pdf
Availability of 4309R-101-102
QUANTITY
4309R-101-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-102
Internal Part NumberEIS-4309R-101-102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-102
Related Links4309R-, 4309R-101-102 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-102 Details Description
Related parts for 4309R-101-102
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf