Bourns Inc. 4309R-101-153
4309R-101-153 picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-153
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-153.pdf
Availability of 4309R-101-153
QUANTITY
4309R-101-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-153
Internal Part NumberEIS-4309R-101-153
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-153
Related Links4309R-, 4309R-101-153 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-153 Details Description
Related parts for 4309R-101-153
CONN FFC FPC VERT 8POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 550MA 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
COUNTER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf