Bourns Inc. 4309R-101-471
4309R-101-471 picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-471
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-471.pdf
Availability of 4309R-101-471
QUANTITY
4309R-101-471 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-471
Internal Part NumberEIS-4309R-101-471
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-471
Related Links4309R-, 4309R-101-471 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-471 Details Description
Related parts for 4309R-101-471
TRANS PNP 45V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 20MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN FFC FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf