Bourns Inc. 4309R-101-474
4309R-101-474 picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-474
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-474.pdf
Availability of 4309R-101-474
QUANTITY
4309R-101-474 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-474
Internal Part NumberEIS-4309R-101-474
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-474
Related Links4309R-, 4309R-101-474 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-474 Details Description
Related parts for 4309R-101-474
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
HEATSINK FOR 40MM BGA datasheet.pdf