Bourns Inc. 4309R-101-681LF
4309R-101-681LF picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-681LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-681LF.pdf
Availability of 4309R-101-681LF
QUANTITY
4309R-101-681LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-681LF
Internal Part NumberEIS-4309R-101-681LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-681LF
Related Links4309R-1, 4309R-101-681LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-681LF Details Description
Related parts for 4309R-101-681LF
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 5CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
10UF 50V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf