Bourns Inc. 4309R-101-821
4309R-101-821 picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-821
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-821.pdf
Availability of 4309R-101-821
QUANTITY
4309R-101-821 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-821
Internal Part NumberEIS-4309R-101-821
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-821
Related Links4309R-, 4309R-101-821 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-821 Details Description
Related parts for 4309R-101-821
BOARD DEV DSPICDEM MC1 MOTORCTRL datasheet.pdf
IC OTP 256KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 40MA 33 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.05A 56 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf