Bourns Inc. 4309R-101-821
4309R-101-821 picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-821
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-821.pdf
Availability of 4309R-101-821
QUANTITY
4309R-101-821 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-821
Internal Part NumberEIS-4309R-101-821
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-821
Related Links4309R-, 4309R-101-821 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-821 Details Description
Related parts for 4309R-101-821
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 22POS 2.54MM datasheet.pdf
STRAIN GAUGE 350OHM LINEAR 1=5PC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC LIGHT TO FREQUENCY CONV 3PIN datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FERRULE TOOL KIT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf