Bourns Inc. 4309R-101-821LF
4309R-101-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4309R-101-821LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 9SIP
Datasheet Download
4309R-101-821LF.pdf
Availability of 4309R-101-821LF
QUANTITY
4309R-101-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4309R-101-821LF
Internal Part NumberEIS-4309R-101-821LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4309R-101-821LF
Related Links4309R-1, 4309R-101-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4309R-101-821LF Details Description
Related parts for 4309R-101-821LF
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .187" .141"L datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 47A D2PAK datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 9POS STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT DB 2POS ANGLE YELLOW datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 8A 800V GBU datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 87MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.3W DO41 datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf