Bourns Inc. 4310H-101-152LF
4310H-101-152LF picture photo
Mfg. Part Number
4310H-101-152LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.5K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-101-152LF.pdf
Availability of 4310H-101-152LF
QUANTITY
4310H-101-152LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-101-152LF
Internal Part NumberEIS-4310H-101-152LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-101-152LF
Related Links4310H-1, 4310H-101-152LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-101-152LF Details Description
Related parts for 4310H-101-152LF
CONN RCPT WATERPROOF 16POS MALE datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG SPST N/C 8-MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS SCKT datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 902-960MHZ 1/4W TN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 12SOP datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 20 GA datasheet.pdf
POWER CORD IEC 3.30' BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 16.3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf