Bourns Inc. 4310H-101-472LF
4310H-101-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4310H-101-472LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-101-472LF.pdf
Availability of 4310H-101-472LF
QUANTITY
4310H-101-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-101-472LF
Internal Part NumberEIS-4310H-101-472LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-101-472LF
Related Links4310H-1, 4310H-101-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-101-472LF Details Description
Related parts for 4310H-101-472LF
RES 360 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf