Bourns Inc. 4310H-102-472LF
4310H-102-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4310H-102-472LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-102-472LF.pdf
Availability of 4310H-102-472LF
QUANTITY
4310H-102-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-102-472LF
Internal Part NumberEIS-4310H-102-472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-102-472LF
Related Links4310H-1, 4310H-102-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-102-472LF Details Description
Related parts for 4310H-102-472LF
RES SMD 133 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD PWR 10A MED FILTR 1PL QC PNL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN +/-3.3V datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 510K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 0.688" RUBBER BLACK datasheet.pdf
RES SMD 1.17K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf