Bourns Inc. 4310H-102-473
4310H-102-473 picture photo
Mfg. Part Number
4310H-102-473
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-102-473.pdf
Availability of 4310H-102-473
QUANTITY
4310H-102-473 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-102-473
Internal Part NumberEIS-4310H-102-473
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-102-473
Related Links4310H-, 4310H-102-473 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-102-473 Details Description
Related parts for 4310H-102-473
RES SMD 107K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 50' datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150UF 16V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 164MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf