Bourns Inc. 4310H-102-682
4310H-102-682 picture photo
Mfg. Part Number
4310H-102-682
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-102-682.pdf
Availability of 4310H-102-682
QUANTITY
4310H-102-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-102-682
Internal Part NumberEIS-4310H-102-682
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-102-682
Related Links4310H-, 4310H-102-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-102-682 Details Description
Related parts for 4310H-102-682
RES SMD 220 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
KIT PICOBLADE 1.25MM RA HDR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.1A 211 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf