Bourns Inc. 4310H-104-221/271
4310H-104-221/271 picture photo
Mfg. Part Number
4310H-104-221/271
Brief Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-104-221/271.pdf
Availability of 4310H-104-221/271
QUANTITY
4310H-104-221/271 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-104-221/271
Internal Part NumberEIS-4310H-104-221/271
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)220, 270
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-104-221/271
Related Links4310H-10, 4310H-104-221/271 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-104-221/271 Details Description
Related parts for 4310H-104-221/271
LASER MODULE 640NM 5MW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 30A 125V datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A (Switch) Backlight 38-QFN (5x7) datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HD.15.STO.1.21.Z datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf