Bourns Inc. 4310M-101-202
4310M-101-202 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-101-202
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 2K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-101-202.pdf
Availability of 4310M-101-202
QUANTITY
4310M-101-202 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-101-202
Internal Part NumberEIS-4310M-101-202
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-101-202
Related Links4310M-, 4310M-101-202 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-101-202 Details Description
Related parts for 4310M-101-202
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 10-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf