Bourns Inc. 4310M-101-203LF
4310M-101-203LF picture photo
Mfg. Part Number
4310M-101-203LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 20K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-101-203LF.pdf
Availability of 4310M-101-203LF
QUANTITY
4310M-101-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-101-203LF
Internal Part NumberEIS-4310M-101-203LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-101-203LF
Related Links4310M-1, 4310M-101-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-101-203LF Details Description
Related parts for 4310M-101-203LF
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 2.7MH 1.2A datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7S 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf