Bourns Inc. 4310M-101-680
4310M-101-680 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-101-680
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 68 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-101-680.pdf
Availability of 4310M-101-680
QUANTITY
4310M-101-680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-101-680
Internal Part NumberEIS-4310M-101-680
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-101-680
Related Links4310M-, 4310M-101-680 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-101-680 Details Description
Related parts for 4310M-101-680
BACKSHELL DB9 METAL PLAST 40DEG datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 110VAC 2.8KHZ PANEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IGBT 900V 63A 290W TO-247 datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf