Bourns Inc. 4310M-101-911
4310M-101-911 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-101-911
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 910 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-101-911.pdf
Availability of 4310M-101-911
QUANTITY
4310M-101-911 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-101-911
Internal Part NumberEIS-4310M-101-911
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)910
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-101-911
Related Links4310M-, 4310M-101-911 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-101-911 Details Description
Related parts for 4310M-101-911
FIXED IND 330UH 62MA 28 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30.1K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.060" datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 7.95" GRAY datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 6UDFN datasheet.pdf