Bourns Inc. 4310M-102-105
4310M-102-105 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-105
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-105.pdf
Availability of 4310M-102-105
QUANTITY
4310M-102-105 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-105
Internal Part NumberEIS-4310M-102-105
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-105
Related Links4310M-, 4310M-102-105 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-105 Details Description
Related parts for 4310M-102-105
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.2A CHIPFET datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT 10A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
SNAP PLUG RECEPT. INSULKRIMP datasheet.pdf
RES 90.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
4-WALL HEADER 34CONT STRAIGHT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf