Bourns Inc. 4310M-102-105
4310M-102-105 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-105
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-105.pdf
Availability of 4310M-102-105
QUANTITY
4310M-102-105 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-105
Internal Part NumberEIS-4310M-102-105
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-105
Related Links4310M-, 4310M-102-105 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-105 Details Description
Related parts for 4310M-102-105
JUMPER FOR 10MM TB 2POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPST-NC 6A QC TERM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A PCB 125V datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf