Bourns Inc. 4310M-102-152
4310M-102-152 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-152
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-152.pdf
Availability of 4310M-102-152
QUANTITY
4310M-102-152 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-152
Internal Part NumberEIS-4310M-102-152
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-152
Related Links4310M-, 4310M-102-152 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-152 Details Description
Related parts for 4310M-102-152
IC SOURCE DRIVER 8CHAN 20SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC INV HEX SCHMITT-TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI/SRL 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf