Bourns Inc. 4310M-102-182
4310M-102-182 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-182
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-182.pdf
Availability of 4310M-102-182
QUANTITY
4310M-102-182 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-182
Internal Part NumberEIS-4310M-102-182
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-182
Related Links4310M-, 4310M-102-182 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-182 Details Description
Related parts for 4310M-102-182
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 62KB FLASH 52MQFP datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 18POS .156 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 18A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC RF DSA 7BIT 50 OHM 32QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf