Bourns Inc. 4310M-102-300LF
4310M-102-300LF picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-300LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 30 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-300LF.pdf
Availability of 4310M-102-300LF
QUANTITY
4310M-102-300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-300LF
Internal Part NumberEIS-4310M-102-300LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-300LF
Related Links4310M-1, 4310M-102-300LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-300LF Details Description
Related parts for 4310M-102-300LF
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 12V 83MA 7SOP datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 40A 90-140VAC datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 20 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 15K OHM 6SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 2000VDC datasheet.pdf