Bourns Inc. 4310M-102-512
4310M-102-512 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-512
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 5.1K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-512.pdf
Availability of 4310M-102-512
QUANTITY
4310M-102-512 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-512
Internal Part NumberEIS-4310M-102-512
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-512
Related Links4310M-, 4310M-102-512 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-512 Details Description
Related parts for 4310M-102-512
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56VQFN datasheet.pdf
RES TEMP SENS 180 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.7A 18.3 MOHM TH datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 6A 100V GBU datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf