Bourns Inc. 4310M-102-620LF
4310M-102-620LF picture photo
Mfg. Part Number
4310M-102-620LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 62 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-102-620LF.pdf
Availability of 4310M-102-620LF
QUANTITY
4310M-102-620LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-102-620LF
Internal Part NumberEIS-4310M-102-620LF
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-102-620LF
Related Links4310M-1, 4310M-102-620LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-102-620LF Details Description
Related parts for 4310M-102-620LF
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MMIC AMPLIFIER 900MHZ 6TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK 35MM DIN MLTLVL BG datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DRIVER HISIDE N-CH 3PH 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf