Bourns Inc. 4310M-104-181/391L
4310M-104-181/391L picture photo
Mfg. Part Number
4310M-104-181/391L
Brief Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-104-181/391L.pdf
Availability of 4310M-104-181/391L
QUANTITY
4310M-104-181/391L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-104-181/391L
Internal Part NumberEIS-4310M-104-181/391L
PackagingTube
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)180, 390
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-104-181/391L
Related Links4310M-104, 4310M-104-181/391L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-104-181/391L Details Description
Related parts for 4310M-104-181/391L
CAP CER 10UF 25V X5R 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 600 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SAFETY MAT 400X300MM datasheet.pdf
RES 180 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
ISAGRAF WB 1000 USB KEY datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf